fbpx

Jak przygotować się do diety?

18 listopada 2019 Bartosz Klita

Chcesz zacząć zdrowo się odżywiać, zadbać o sylwetkę oraz lepsze samopoczucie i zastanawiasz się, jak zacząć dietę? Stopniowe wprowadzanie zmian wraz z realizacją kilku kroków pomoże Ci skutecznie zmienić nawyki żywieniowe. Przekonaj się, co warto robić na początku i jak rozpocząć dietę, aby nie stała się ona przykrym obowiązkiem, a przyjemnym zwyczajem.

Jak zacząć dietę?

Kiedy myślisz o tym, od czego zacząć dietę, przytłacza Cię konieczność zrezygnowania z dnia na dzień z ulubionych dań i przekąsek, a wizja ciągłego przygotowywania zdrowych posiłków wcale nie poprawia sytuacji? Pamiętaj, że nigdzie nie musisz się spieszyć, a gwałtowne zmiany, zamiast przyczynić się do sukcesu, mogą oddalić Cię od celu. Walcząc o długotrwałe efekty, przygotuj się na długotrwały proces i zadbaj o stopniową eliminację błędów żywieniowych, zastępując je nowymi, zdrowymi nawykami. A zatem - skuteczna dieta - od czego zacząć?

Oto kilka wskazówek, jak zacząć dietę, by uniknąć błędów i rozczarowań.

1. Co trzeba robić na samym początku?

Zdrowa dieta - od czego ją zacząć, żeby wytrwać? Od zmiany myślenia. Dieta to tak naprawdę element naszego życia - każdy sposób odżywiania to dieta - zatem, w  Twoim życiu zachodzi jedynie zmiana złych nawyków żywieniowych na dobre. Zatem, zastanawiając się, jak rozpocząć dietę nie skupiaj się na jej negatywnym wymiarze, związanym z eliminacją ulubionych produktów, ale potraktuj ją jako sposób na lepsze samopoczucie i dbałość o zdrowie.
Tym, od czego warto zacząć dietę jest także weryfikacja błędów żywieniowych - lista złych nawyków będzie ułatwieniem podczas ich eliminacji.

2. Co warto robić zarówno rozpoczynając dietę, jak i w jej trakcie?

Aby uniknąć napadów głodu lub sytuacji, kiedy w lodówce nie masz produktów potrzebnych do przygotowania posiłku, ustal jadłospis z wyprzedzeniem. To istotne szczególnie na początku, kiedy dopiero wdrażasz się w nowy system odżywiania. Zatem, jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć dietę, jak skutecznie przestawić się na dietę i walczyć z chęcią na podjadanie, zaplanuj swój jadłospis i przygotowuj posiłki dzień wcześniej.

3. Wyznacz sobie cel

Jak rozpocząć dietę, to tylko z jasno ustalonym celem. I nie, dieta nie zawsze musi wiązać się z chęcią utraty kilogramów - czasem chcemy po prostu przestawić się na bardziej wartościowe produkty lub zadbać, aby w codziennych posiłkach nie brakowało określonych minerałów czy witamin. Warto więc określić cel, niezależnie od tego, czy dotyczy konkretnej wagi, eliminacji określonej grupy produktów, czy spożywania posiłków pozwalających uzupełnić zapotrzebowanie na wybrany składnik - ważne, aby był możliwy do zrealizowania.

4. Sprawdź swoje możliwości

Kiedy słyszymy hasło zdrowa dieta, doskonale wiemy, że tym od czego trzeba zacząć, jest wykluczenie słodkich i słonych przekąsek. Jednak natychmiastowa rezygnacja ze wszystkich niezdrowych produktów, które dotychczas towarzyszyły Ci każdego dnia może spowodować, że próba zdrowego odżywiania zakończy się fiaskiem. Tego typu żywność wykluczaj stopniowo, sprawdzaj, jak długo jesteś w stanie wytrzymać bez słodyczy czy słonych przekąsek i sukcesywnie wydłużaj ten czas.

5. Zasięgnij porady specjalistów

Jeśli kompletnie nie wiesz, jak zacząć dietę, skorzystaj z porady dietetyka. Dzięki temu możliwe będzie dopasowanie diety do indywidualnych potrzeb organizmu, z uwzględnieniem wieku, wagi, wzrostu, stanu zdrowia, aktywności fizycznej i preferencji względem menu. Skomponowana w ten sposób dieta będzie skuteczna, a Ty będziesz mieć pewność, że każdego dnia do Twojego organizmu dostarczane będą niezbędne składniki odżywcze.

6. Wygraj z apetytem na słodycze

Jak zacząć dietę i zwalczyć apetyt na słodycze? Pomocne okaże się pozbycie się z domu “zakazanych” produktów. W chwilach kryzysu sięgaj po owoce lub fit słodycze, jak na przykład ciasta przygotowywane na bazie warzyw.

Rozpocznij dietę, na której wytrwasz

A zatem, od czego zacząć dietę? Wybieraj ulubione zdrowe produkty, szukaj inspiracji i odkrywaj nowe smaki, a zdrowa dieta stanie się Twoim nawykiem szybciej niż myślisz. A jeśli nie masz czasu na przygotowywanie posiłków lub nie po drodze Ci z gotowaniem, sprawdź, jakie diety proponuje Fitello. W ofercie znajduje się:

Dieta odchudzająca na jesień, chęć zrzucenia kilku kilogramów na ważną okazję, a może trwała zmiana nawyków żywieniowych? Każdy cel jest dobry, a więc postaw na zdrowe produkty i nie zastanawiaj się dłużej, jak zacząć dietę - to łatwiejsze niż może Ci się wydawać!

Dodaj komentarz