fbpx

Dieta wegańska a wegetariańska – różnica między wegetarianinem a weganinem

Różnorodność sposobów odżywiania się może być przytłaczająca, co często bywa przyczyną wątpliwości. Przykładowo - dieta wegańska a wegetariańska. Zastanawiasz się, jaka jest różnica między wegetarianinem a weganinem?
Czytaj dalej

Co to jest dieta wegańska? Poznaj zasady i efekty diety – jak zacząć?

Zastanawiasz się, w jaki sposób na zdrowie wpływa dieta wegańska i co to jest? Zdrowy tryb życia to nie tylko aktywność fizyczna, ale również odpowiednie nawyki żywieniowe, które wymagają od nas konsekwencji.
Czytaj dalej

Co to jest wegetarianizm? Na czym polega? Co jeść?

Chociaż dieta wegetariańska jest coraz bardziej popularna, wciąż można spotkać się z niedowierzaniem i pytaniem o to co jeść na wegetarianizmie. Czy odrzucenie mięsa rzeczywiście znacząco redukuje zakres żywności możliwej do spożycia?
Czytaj dalej

Co jeść wieczorem?
Co można jeść, żeby schudnąć?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie, znajdując odpowiedź w znanym powiedzeniu "Śniadanie zjedz sam, obiad z przyjacielem, a kolację zostaw wrogowi".
Czytaj dalej

Dieta pudełkowa – czy warto i czy catering dietetyczny się opłaca?

Czy posiłki z cateringu dietetycznego są smaczne? Czy nie będziesz chodził głodny? Dieta pudełkowa - czy warto w ogóle się na nią zdecydować? Jeśli te i inne wątpliwości nie dają Ci spokoju, poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto postawić na pudełka.
Czytaj dalej

Jak przygotować się do diety?

Chcesz zacząć zdrowo się odżywiać, zadbać o sylwetkę oraz lepsze samopoczucie i zastanawiasz się, jak zacząć dietę? Stopniowe wprowadzanie zmian wraz z realizacją kilku kroków pomoże Ci skutecznie zmienić nawyki żywieniowe.
Czytaj dalej

Jak prawidłowo odżywiać się jesienią?

Jesień wcale nie musi oznaczać przeziębienia, spadku energii i gorszego samopoczucia. Odpowiednia dieta na jesień pozwoli Ci w pełni czerpać z każdego dnia, uniknąć chorób, a do tego utrzymać satysfakcjonującą sylwetkę.
Czytaj dalej

Jak zdrowo się odżywiać?

Gdy słyszysz “zdrowe odżywianie”, myślisz, że to nie dla Ciebie, że to z pewnością ciężki do wyrobienia nawyk, a do tego te wyrzeczenia? Wbrew pozorom zdrowe żywienie wcale nie musi być niczym trudnym.
Czytaj dalej
Zobacz więcej